Menu

Zdrowie jest najważniejsze

Blog stworzony dla ludzi żyjących aktywnie

Jaka muzyka do Zumby?

powernati

Jaką muzykę wybrać do Zumby?

Zumba to popularny w ostatnim czasie rodzaj ćwiczeń. Jeśli jesteśmy fanami tańca, a nie lubimy ćwiczeń na siłowni, to zumba powinna nas zainteresować. Dzięki niej szybko osiągniemy wymarzone efekty. Relaks, świetna zabawa, piękna sylwetka - to wszystko możemy osiągnąć, jeśli poświęcimy kilka godzin w tygodniu na taniec.

Ćwiczenia zumby mogą odbywać się w klubie, gdzie będziemy tańczyć grupowo. Jeśli lubimy zajęcia w towarzystwie innych osób, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich spróbować. Możemy także sami w domu oddać się tej przyjemnej aktywności fizycznej. Wystarczy odpowiednio dobrany strój oraz muzyka.

Jak dobrać muzykę do zumby, żeby ćwiczyło się nam przyjemniej?

Najlepsza muzyka do tego typu tańca to muzyka latynoska. Jest rytmiczna i szybka. Pozwoli nam na przemycenie w tańcu elementów aerobiku. Sprawi, że zmęczymy się, ale także będziemy dobrze bawić. Ricky Martin, Shakira, Enrique Iglesias - artystów, u których można znaleźć latynoskie elementy w utworach muzycznych jest naprawdę wielu. Z pewnością znajdziemy takie piosenki, przy których będziemy dobrze się bawić. Na rynku dostępne są także specjalne składanki, na których utwory wyselekcjonowano pod kątem zumby. Jeśli natomiast nie jesteśmy fanami latynoskiej muzyki, to możemy spróbować wykonania tych ćwiczeń przy utworach aktualnie modnych, które są na listach przebojów. Ich tempo dobierzmy do swoich możliwości. Wybór muzyki do zumby zależy tak naprawdę tylko od nas. Najważniejsza jest dobra zabawa i efekty, które dzięki temu rodzajowi fitnessu można osiągnąć naprawdę szybko, a na dodatek niewielkim kosztem.

© Zdrowie jest najważniejsze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci